Serenade ASO

fungicyd i bakteriocyd biologiczny

Ochrona z plusem

Serenade ASO
Jest środkiem o działaniu kontaktowym, zawierającym szczep QST 713 bakterii Bacillus subtilis. Dzięki nowej rejestracji od dnia 22.11.2016, produkt jest przeznaczony do stosowania w ochronie wielu gatunków owoców i warzyw przeciwko chorobom bakteryjnym i grzybowym, w tym szarej pleśni i mączniakom prawdziwym. Produkt jest oferowany w wygodnej płynnej formulacji, nie ma specjalnych wymogów dotyczących warunków transportu i przechowywania.

Plusy ze stosowania Serenade ASO

  • Nowy mechanizm działania
  • Przydatny w integrowanych programach ochrony
  • Dopuszczony w rolnictwie ekologicznym
  • Brak pozostałości, brak okresu karencji

gatunek
agrest, aronia, borówka wysoka, jeżyna, malina, porzeczka czarna, czerwona i biała, truskawka, żurawina, grusza, morela, brzoskwinia, wiśnia, czereśnia, śliwa, winorośl

karencja/ pozostałości
Nie dotyczy

gatunek
sałata, pomidor, oberżyna, papryka, ogórek, marchew, pietruszka, pasternak, seler, kapusta głowiasta, kalafior, brokuł, brukselka, kapusta pekińska, jarmuż

karencja/ pozostałości
Nie dotyczy

Uwagi dla stosujących

  • Najwyższą skuteczność uzyskamy stosując Serenade ASO zapobiegawczo lub na początku porażenia.

  • Bacillus subtilis QST 713 jest bakterią występującą naturalnie w przyrodzie, wykazującą działanie grzybobójcze oraz fungistatyczne poprzez zakłócenie rozwoju grzybni w wyniku kontaktu z patogenem na powierzchni roślin i wytwarzanie substancji, które zakłócają funkcjonowanie błon komórkowych grzybów.

  • Bacillus subtilis QST 713 konkuruje z patogenami o przestrzeń życiową i składniki odżywcze oraz indukuje systemiczną odporność rośliny.

  • Na bakterie działa kontaktowo przez blokowanie syntezy ich ścian komórkowych.

  • Istnieje możliwość obniżania dawek Serenade ASO do 5 L/ha, jeśli produkt stosuje się w mieszaninie ze środkiem wspomagającym.

Serenade® ASO – ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć szczególną uwagę na stosowane
zwroty wskazujące na rodzaj zagrożenia i symbole ostrzegawcze umieszczone w etykietach oraz przestrzegaj zalecanych środków bezpieczeństwa.