POLYRAM 70 WG

POLYRAM 70 WG

Polyram w ochronie roślin sadowniczych

Polyram 70 WG jest środkiem grzybobójczym w formie granul do sporządzania zawiesiny wodnej o działaniu kontaktowym do stosowania zapobiegawczego w ochronie ziemniaka, jabłoni, pomidora i cebuli przed chorobami. Środek przeznaczony do stosowania w ogrodach przydomowych i ogrodach działkowych przy użyciu opryskiwacza ręcznego.

Polyram® 70 WG oprócz zwalczania parcha jest jednocześnie cennym uzupełnieniem nawożenia dolistnego, gdyż zawiera znaczne ilości cynku, mikroelementu istotnie poprawiającego kondycję liści.

 

Zalety produktu

  • praktyczna, granulowana forma
  • szeroki zakres stosowania
  • działa niezależnie od temperatury
  • nie ma ryzyka wystąpienia odporności

 

Dawkowanie

ZIEMNIAKI / POLYRAM 70 WG

Ziemniak

zaraza ziemniaka, alternarioza
Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania – 18 g/100 m2.
Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania – 15-18 g/100 m2.
Zalecana ilość wody – 2-4 l/100 m2.
Zalecane opryskiwanie – drobnokropliste.
Termin stosowania – Po wykonaniu pierwszego zabiegu środkiem o działaniu systemicznym lub wgłębnym, Polyram 70 WG stosować maksymalnie 3 razy w sezonie wegetacyjnym, z zachowaniem 7-10 dni odstępu między zabiegami, przemiennie z fungicydami o działaniu kontaktowym, należącymi do innych grup chemicznych, o odmiennym mechanizmie działania. Wyższą dawkę środka i większą ilość wody stosować w warunkach silnego zagrożenia chorobą lub na plantacjach o bujniejszej naci ziemniaczanej.

 

JABŁOŃ

Jabłoń

parch jabłoni
Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania – 26 g/100 m2.
Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania – 20-26 g/100 m2.
Zalecana ilość wody – 5-7,5 l/100 m2.
Termin stosowania – Środek stosować 3-5 razy w sezonie wegetacyjnym, z zachowaniem 7 dni odstępu między zabiegami, przemiennie z fungicydami należącymi do innych grup chemicznych, o odmiennym mechanizmie działania. Wyższą dawkę środka stosować w warunkach silnego zagrożenia chorobą.

 

POMIDORY / POLYRAM 70 WG

Pomidor (w gruncie)

zaraza ziemniaka, alternarioza
Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania – 18 g/100 m2.
Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania – 12-18 g/100 m2.
Zalecana ilość wody – 6-7 l/100 m2. Termin stosowania – Polyram 70 WG przeznaczony jest do opryskiwania po zastosowaniu środka o działaniu systemicznym lub wgłębnym. Środek stosować maksymalnie 3 razy w sezonie wegetacyjnym, z zachowaniem 7-10 dni. odstępu między zabiegami, przemiennie z fungicydami należącymi do innych grup chemicznych, o odmiennym mechanizmie działania. Wyższą dawkę środka stosować w warunkach silnego zagrożenia chorobą.

 

CEBULA

Cebula

mączniak rzekomy
Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania – 20 g/100 m2. Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania – 20 g/100 m2.
Zalecana ilość wody – 6-7 l/100 m2.
Termin stosowania – Środek stosować zapobiegawczo, zgodnie z sygnalizacją, maksymalnie. 3 razy w sezonie wegetacyjnym, w odstępach co 7-10 lub natychmiast po wystąpieniu pierwszych objawów chorobowych na cebuli nasiennej i dymce. Środek stosować przemiennie z fungicydami należącymi do innych grup chemicznych, o odmiennym mechanizmie działania.

 

Uwagi
Okres karencji określa termin ostatniego zabiegu.
Podczas stosowania środka nie dopuścić do znoszenia cieczy użytkowej na sąsiadujące rośliny uprawne.

 

Informacje techniczne

Substancja aktywna / Metiram

Sposób działania / Doliścienne

Rodzaj środka / Grzybobójcze

Postać preparatu / Granulat

Formulacja / WG