POLYRAM 70 WG

Rozwiązania dla Rolnictwa

Polyram w ochronie roślin sadowniczych

Polyram 70 WG jest środkiem grzybobójczym w formie granul do sporządzania zawiesiny wodnej o działaniu kontaktowym do stosowania zapobiegawczego w ochronie ziemniaka, jabłoni, pomidora i cebuli przed chorobami. Środek przeznaczony do stosowania w ogrodach przydomowych i ogrodach działkowych przy użyciu opryskiwacza ręcznego.

Polyram® 70 WG oprócz zwalczania parcha jest jednocześnie cennym uzupełnieniem nawożenia dolistnego, gdyż zawiera znaczne ilości cynku, mikroelementu istotnie poprawiającego kondycję liści.

Zalety produktu

praktyczna, granulowana forma

szeroki zakres stosowania

działa niezależnie od temperatury

nie ma ryzyka wystąpienia odporności

Dawkowanie

Ziemniak
zaraza ziemniaka, alternarioza
Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania – 18 g/100 m2. 
Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania – 15-18 g/100 m2. 
Zalecana ilość wody – 2-4 l/100 m2. 
Zalecane opryskiwanie – drobnokropliste. 
Termin stosowania – Po wykonaniu pierwszego zabiegu środkiem o działaniu systemicznym lub wgłębnym, Polyram 70 WG stosować maksymalnie 3 razy w sezonie wegetacyjnym, z zachowaniem 7-10 dni odstępu między zabiegami, przemiennie z fungicydami o działaniu kontaktowym, należącymi do innych grup chemicznych, o odmiennym mechanizmie działania. Wyższą dawkę środka i większą ilość wody stosować w warunkach silnego zagrożenia chorobą lub na plantacjach o bujniejszej naci ziemniaczanej.

Jabłoń
parch jabłoni
Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania – 26 g/100 m2. 
Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania – 20-26 g/100 m2. 
Zalecana ilość wody – 5-7,5 l/100 m2. 
Termin stosowania – Środek stosować 3-5 razy w sezonie wegetacyjnym, z zachowaniem 7 dni odstępu między zabiegami, przemiennie z fungicydami należącymi do innych grup chemicznych, o odmiennym mechanizmie działania. Wyższą dawkę środka stosować w warunkach silnego zagrożenia chorobą.

Pomidor (w gruncie)
zaraza ziemniaka, alternarioza
Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania – 18 g/100 m2. 
Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania – 12-18 g/100 m2. 
Zalecana ilość wody – 6-7 l/100 m2. Termin stosowania – Polyram 70 WG przeznaczony jest do opryskiwania po zastosowaniu środka o działaniu systemicznym lub wgłębnym. Środek stosować maksymalnie 3 razy w sezonie wegetacyjnym, z zachowaniem 7-10 dni. odstępu między zabiegami, przemiennie z fungicydami należącymi do innych grup chemicznych, o odmiennym mechanizmie działania. Wyższą dawkę środka stosować w warunkach silnego zagrożenia chorobą.

Cebula
mączniak rzekomy
Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania – 20 g/100 m2. Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania – 20 g/100 m2. 
Zalecana ilość wody – 6-7 l/100 m2. 
Termin stosowania – Środek stosować zapobiegawczo, zgodnie z sygnalizacją, maksymalnie. 3 razy w sezonie wegetacyjnym, w odstępach co 7-10 lub natychmiast po wystąpieniu pierwszych objawów chorobowych na cebuli nasiennej i dymce. Środek stosować przemiennie z fungicydami należącymi do innych grup chemicznych, o odmiennym mechanizmie działania.

Uwagi
Okres karencji określa termin ostatniego zabiegu.
Podczas stosowania środka nie dopuścić do znoszenia cieczy użytkowej na sąsiadujące rośliny uprawne.

Informacje techniczne

Substancja aktywna

Metiram

Sposób działania

Doliścienne

Rodzaj środka

Grzybobójcze

Postać preparatu

Granulat

Formulacja

WG