HiStick® Soy

Zarządzanie azotem

Zalety produktu:

  • Ograniczenie wydatków na nawozy
  • Zmniejszenie wigoru chwastów
  • Redukcja zanieczyszczenia wód gruntowych
  • Zwiększenie zysków

Nazwa

HiStick® Soy

Formulacja

Bakterie

Dlaczego HiStick® Soy?

Produkt HiStick® Soy jest preparatem najwyższej jakości do stosowania w uprawie soi. Zawiera bakterie brodawkowe Bradyrhizobium japonicum, które powodują efektywniejsze wiązanie azotu z powietrza w glebie przez rośliny.

 

Najważniejsze korzyści płynące z zastosowania inokulantów:

  • Oszczędność nakładów na nawozy: soja, dzięki wytworzonym brodawkom jest w stanie samodzielnie zaspokoić zapotrzebowanie na azot dzięki wiązaniu go z powietrza. Co więcej, związuje tyle azotu w glebie, że jest on także dostępny dla upraw następczych.
  • Zmniejszenie presji chwastów: ograniczona ilość azotu dostępna w glebie dla chwastów powoduje ich mniej intensywny wzrost.
  • Redukcja zanieczyszczenia wód gruntowych: mniejsza ilość azotu jest wymywana do wód gruntowych dzięki mniejszemu zużyciu nawozów zawierających azot.
  • Zwiększenie zysków: poprzez uzyskanie wyższego plonu oraz poniesienie mniejszych nakładów na nawożenie.

W celu uzyskania najwyższej efektywności na polach, gdzie wysiewać się będzie zaszczepione nasiona, nie należy stosować gnojowicy (i innych nawozów mineralnych).Na polach, gdzie wcześniej nie uprawiano soi, zaleca się użyciepodwójnej dawki preparatu HiStick® Soy.

Dawkowanie

soja – 0,4 kg HiStick Soy na 100 kg nasion

Sposób użycia

HiStick jest zamknięty hermetycznie. Saszetkę należy otworzyć tuż przed użyciem. Delikatnie wycisnąć zawartość na nasiona soi i rozprowadzić ją równomiernie. Zawartość saszetki wystarcza do inokulacji do 100 kg nasion soi. W przypadku pierwszej inokulacji pola zalecamy podwojenie dawki. Duże dawki nie wpłyną negatywnie na plony. Istnieją trzy różne metody stosowania, z czego łatwa i zalecana jest metoda inokulacji suchej, ponieważ zintegrowana substancja klejąca wiąże podłoże torfowe bezpośrednio z nasionami.

INOKULACJA SUCHA:

Należy rozprowadzić odpowiednią ilość HiStick na cienkie warstwy nasion (ok. 7–15 cm grubości) w siewniku, a następnie dokładnie wymieszać ręcznie. W przypadku mechanicznego napełniania siewnika szczepionkę można rozprowadzić po nasionach jednolitym strumieniem. Zalecamy późniejsze ponowne wymieszanie nasion.

INOKULACJA WILGOTNA:

Dodać tyle wody, aby lekko zwilżyć nasiona (2 ml na kg). Następnie dokładnie zmieszać wilgotne nasiona ze szczepionką, aby pokrycie było równomiernie.

INOKULACJA MOKRA:

Zmieszać zawartość opakowania z 800 ml czystej, odchlorowanej wody i wymieszać w czystym pojemniku, aby utworzyć jednolitą gęstą zawiesinę. Wylać zawiesinę na    nasiona i wymieszać dokładnie, aby zapewnić równomierne pokrycie. Nie należy mieszać dłużej, niż jest to konieczne.

Zastosować produkt HiStick i wysiać nasiona w ciągu kilku godzin od otwarcia saszetki.
Wykorzystać resztki HiStick; nie przechowywać otwartych saszetek.
Należy wykorzystać całą ilość HiStick, nawet jeśli powoduje to podwojenie dawki.
Nie wpłynie to negatywnie na rozwój roślin.

 

Szczepionka HiStick – stosowanie w przypadku nasion po zaprawieniu:

Szczepionka HiStick jest zgodna ze środkami do zaprawiania na bazie metalaksylu, kaptanu, tiuramu, tiabendazolu i karboksyny (szczepionkę należy zastosować dopiero po całkowitym wyschnięciu nasion po zaprawieniu).

Jesteś zainteresowany, napisz do nas!

doradcy@wialan.com.pl